Svorio metimas

Kaip numesti svorio be dietų?

Būdų, padedančių numesti svorį yra įvairiausių. Tačiau garantijos, kad laikantis eilinės „liekninančios“ dietos svorio neteksite greitai ir visam laikui, deja niekas nesuteiks. Be to, norėtųsi kartu netekus svorio išsaugoti ir gerą sveikatą. Kadangi trumpalaikės dietos suteikia tik trumpalaikį poveikį, todėl akivaizdu, kad vienintelis sėkmingas būdas norimą svorį numesti ir ilgam jį tokį išlaikyti būtina daryti nedidelius, bet nuolatinius gyvenimo būdo pasikeitimus. Todėl pirmiausia norint sėkmingai numesti svorį, nesilaikant jokių dietų, reikėtų suvokti pagrindinius sėkmingo svorio metimo principus.

Norite ilgam atsikratyti ansvorio? Keiskite mitybą!

Vienas pagrindinių principų – teisingos mitybos subalansavimas. Nes dažniausiai žmonės norintys numesti svorio valgo ne tik per daug, bet ir ne tai, ką reikėtų. Norint tinkamai rūpintis savo mityba, pirmiausia reikėtų daugiau išmanyti apie kasdien vartojamus maisto produktus.

Svarbi aplinkybė yra ir ta, kad žmonės metantys svorį, stengiasi patirti daugiau malonumo, mėgaudamiesi gausaus valgymo procesu ir jo rezultatu (perdėtu sotumu). Tačiau, kaip bebūtų gaila, šiuo atveju prioritetą atidavus kiekybei, visuomet nukenčia kokybė. Be to, nesubalansuota mityba (vitaminų ir mineralų ar kitų būtinų medžiagų trūkumas gali skatinti pojūtį, kad vis dar nesame sotūs ir kažko norime, kurį šalindami be reikalo vėl papildomai valgome. Todėl norėdami veiksmingai numesti svorio, pirmiausia reikėtų teisingai sureguliuoti mitybą.

Savo sveikatą tausojantys bei norimą svorį išlaikantys žmonės paprastai neperka ir nevartoja gausybės riebių ar saldžių ir beveik jokios mitybinės vertės neturinčių produktų, kurių gausu mūsų parduotuvėse. Tačiau vartoja daug skaidulinio maisto, nekaloringų daržovių ir vaisių.

Be to, vietoj to, kad valgome 3 kartus per dieną, reikėtų stengtis valgyti 5-6 kartus, tik esminis reikalavimas – patiekalų porcijos turėtų būti ženkliai mažesnės. Nemažiau svarbu tinkamai subalansuotos suvartojamų maistinių medžiagų (angliavandenių, riebalų, baltymų) proporcijos. Idealiausias sprendimas maistinių medžiagų proporcijas subalansuoti individualiai, pagal kiekvieno žmogaus organizmą, nes nuo to priklauso cukraus kiekis kraujyje, o cukrus pagreitina energijos vartojimą ir perteklinių riebalų deginimą.

Preliminariai maistinių medžiagų proporcijos galėtų būti tokios: 40-50 proc. angliavandenių, 25-30 proc. baltymų ir 20-30 proc. naudingųjų riebalų. Angliavandeniai svarbūs tuo, kad suteikia energijos organizmui, baltymai stiprina raumenų skaidulas, todėl padeda deginti riebalus, o naudingieji riebalai reguliuoja hormonų lygį, suteikia jėgų ir sotumo jausmą. Sėkmingam svorio metimui naujieji mitybos įpročiai turėtų būti formuojami palengva, tačiau ne laikinai, o visam laikui.

Jeigu norite būti liekni ir sveiki – sportuokite!

Svorio metimas - sportuokite

Kitas ne mažiau svarbus svorio metimo principas yra fizinis aktyvumas. Todėl teisingai sureguliuota mityba esant fiziniam aktyvumui turi savo ypatumus. Intensyvūs, ilgai trunkantys jėgos pratimai treniruoklių salėje reikalauja labai daug stiprios motyvacijos ir valios, tačiau būtina pripažinti, kad fizinis aktyvumas lieknėjimo procese labai svarbus veiksnys, padedantis pasiekti itin gerų rezultatų.

Bet vien tik intensyvus ir sekinantis fizinis krūvis, kaip vienintelis lieknėjimo būdas nėra toks reikšmingas svorio metimo numesto svorioprocese. Be to, nutrūkus fiziniam aktyvumui, paprastai žmonės linkę vėl priaugti svorio. Todėl teisingai sureguliuotą mitybą derinant su fiziniu aktyvumu, galima tikėtis išties džiuginančių ir ilgalaikių rezultatų. Beje, pasivaikščiojimas, plaukimas ar treniruotės namuose – taip pat fizinis aktyvumas. Todėl mityba turi būti pakoreguota, atsižvelgiant į fizinio aktyvumo krūvį.

Labai svarbu, jog toks lieknėjimo būdas yra geras tuo, kad jis nereikalauja griežtų apribojimų renkantis maisto produktus, todėl žmogus jaučiasi komfortabiliai. O svarbiausia, šis lieknėjimo būdas padeda netekti nereikalingo svorio ilgam laikui. Todėl žmogus išmoksta naujų mitybos įpročių, kurių dėka formuoja nuolatinį sveiko savo gyvenimo būdą.

Masto papildai paspartina svorio metimo procesą!

Be to, svarbu akcentuoti tai, kad, norint padidinti svorio metimo efektingumą, tikslinga vartoti natūralius maisto papildus lieknėjimui, kurių dėka galima pagreitinti ir padidinti svorio metimo efektyvumą.

Nors šiuo metu farmacijos pramonė gamina dešimtis tūkstančių sintetinių preparatų, tačiau pasaulyje daugiau kaip 40 proc. visų vaistų ruošiama iš augalų, arba jų sudėtyje yra augalinių žaliavų. Be to, mokslo tyrimai pateikia vis daugiau įrodymų, jog tik natūralūs preparatai daugeliu atveju yra veiksmingesni, saugesni ir priimtinesni žmogaus organizmui.

Natūralūs maisto papildai lieknėjimui yra subalansuoti preparatai, kuriuos vartojant saugiai, nepakenkiant žmogaus sveikatai išvalomas žarnynas ir normalizuojama organizmo sistemų, skatinančių šlakų pasišalinimo iš organizmo, veikla. Tai puiki pagalbinė priemonė siekiant sveikai ir saugiai sureguliuoti esamą kūno svorį, ypač jei jie vartojami sistemingai, nes jų sudėtį sudaro ne pavienės vaistažolės, bet tikslingai parinkti ir suderinti jų mišiniai. Nors natūralūs maisto papildai lieknėjimui nepakeičia subalansuotos mitybos ar fizinių pratimų, bet turi daug vertingų savybių ir veikia kompleksiškai: sumažina apetitą, pagreitina medžiagų apykaitą, stiprina organizmą, o svarbiausia padeda saugiai ir efektyviai atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.