Norvegijos fiordai

5 patarimai, praverčiantys keliaujant Norvegijos fiordų regionose

Vairavimas kitoje šalyje gali kelti nemažai streso. Kelio ženklai kartais būna neaiškūs arba pateikiami užsienio kalba, kelių būklė – prasta, vairuojama kita kelio puse arba automobilių nuomos bendrovės pasitaiko ne itin paslaugios. Laimei, Norvegijoje visa tai dažniausiai negalioja. Tiesą sakant, vairavimas Norvegijos fiordų regione teikia išties didelį malonumą – keliautojus čia džiugina nauji keliai, aiškūs kelio ženklai ir gerai žinomi bei patikimi automobilių nuomos salonai.

Išbadykite Norvegijoje esančius nacionalinius turistinius maršrutus

Norvegija turi 18 nacionalinių turistinių maršrutų – kai kurie iš jų yra sezoniniai, nes dėl atšiaurių sąlygų žiemą tam tikri keliai tampa nepravažiuojami. Pusė šių turistinių maršrutų yra Norvegijos fiordų regione. Šie kruopščiai atrinkti maršrutai turistams suteikia puikių galimybių pamatyti įspūdingą Norvegijos kraštovaizdį. Geriausia yra tai, kad kiekvienas maršrutas turi savo žemėlapį, kuriame nurodomi vaizdingi keliai ir atkreipiamas dėmesys į vietas, kur atsiveria gražiausias kraštovaizdis, nurodomos poilsio vietos ir pakeliui esantys viešbučiai. Šiuos turistinius žemėlapiai galima įsigyti internetinėje žemėlapių parduotuvėje, taip pat turizmo biuruose, degalinėse, knygynuose ir pakelės moteliuose. Kita vertus, netgi keliaudami be žemėlapio nesunkiai aptiksite vaizdingų kraštovaizdžių.

Pasinaudokite automobilių kelto paslaugomis

Keliaujant tam tikrais turistiniais Norvegijos maršrutais gali prireikti pasinaudoti automobilių kelto paslaugomis, kad persikeltumėte per vandens telkinius. Daugelis keltų kursuoja labai dažnai, todėl ilgai laukti neteks. Atvykę prie automobilius keliančio kelto, pamatysite automobilių eiles. Tiesiog atsistokite už paskutinio automobilio į tą eilę, kur yra laisvos vietos. Jei atvykstate prieš pat kelto išplaukimo laiką, tikėtina, kad visos eilės bus pilnos automobilių. Tokiu atveju tiesiog palaukite kito kelto. Atsidūrę kelte, tiesiog sėdėkite savo automobilyje (jei nėra numatytos vietos, kur keleiviai galėtų stovėti), o atsakingas asmuo prieis prie vairuotojo surinkti mokestį už važiavimą. Kredito kortelės čia taip pat yra priimamos.

Pavojai kylantis Norvegijos keliose

Kelionės Norvegijos fiordų regione dažniausiai yra saugios, tačiau verta saugotis keleto galimų pavojų. Pirmiausia, kelyje galite sutikti vieną ar dvi karves, todėl verta neprarasti budrumo ir apsišarvuoti kantrybe, nes į garsinį signalą jos sureaguoja ne visuomet. Kitas rimtas pavojus, pasitaikantis kelyje – tai neatsargūs turistai. Besidairantys į vaizdingą kraštovaizdį ir nuolat trumpam stabtelėdami, turistai gali tapti tikru pavoju kitiems vairuotojams. Be to, išlipę iš turistinio autobuso, turistai linkę pamiršti visą savo atsargumą ir pakerėti įspūdingo kraštovaizdžio drąsiai kirsti kelią, nesidairydami į šalis.

Staigūs fiordų keliose posūkiai ir ilgi tuneliai

Važinėjantis Norvegijos fiordų regione, reiškia, kad neišvengiamai kilsite aukštyn, leisitės žemyn bei vyksite per kalnus. Dauguma kelių, esančių pagrindiniuose turistiniuose maršrutuose, yra pakankamai platūs, kad prasilenktų du automobiliai, arba bent jau turi praplatėjimo sritis, kur galima stabtelėti ir praleisti kitą automobilį ar didelį turistinį autobusą.

Atsiskaitymas degalinėse

Kreditinės kortelės yra plačiai priimamos visoje Norvegijoje, bet vis dėlto, ši taisyklė ne visuomet galioja Norvegijos kelių degalinėse norint susimokėti už degalus, todėl čia pravartu turėti grynųjų pinigų.