Kojų vaškavimas - depilecija

Dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš vaškuojant kojas namuose

Prieš kelerius metus nusprendžiau, kad man jau užtenka kojų skutimo, ir nuėjau į „Google“ ieškoti „kaip vaškuoti kojas namuose“.

Skutimasis yra viena iš varginančių kūno priežiūros užduočių, jei nuspręsite tai daryti, ir yra tiek daug kas gali erzinti odą, nuo retkarčiais atsirandančio odos sudirginimo iki fakto, kad šį procesą turite kartoti kitą kartą, dieną. Taip pat planuoju ateityje naudotis kojų depiliacijos paslaugomis šalia manęs, nors kainuoja daugiau, bet tikrai to verta.

Šiame straipsnyje aptarsime tai ką norėčiau žinoti, kaip vaškuoti kojas namuose.

Patarimai prieš pradedant vaškuoti

Prieš paimdami pirmąją vaško juostelę, reikia atsiminti keletą naudingų patarimų.

1. Nepereikite tiesiai į „pasidaryk pats“

Paprastai salone šiek tiek grimasuodavau, bet iš tikrųjų mano, kad „pasidaryk pats“ metodas yra mažiau skausmingas. Tiesa, vašku vaškuoju ilgiau, todėl plaukai nėra tokie stori, kaip pirmą kartą.

Džiaugiuosi savo sprendimu vaškuoti savo vonioje, bet rekomenduočiau visiems pradėti nuo profesionalus arba bent jau išmokti tinkamų metodų. Pamatysite, kaip viskas daroma, o įsėdę į vairuotojo vietą susidursite su šiek tiek mažiau užsispyrusiais plaukais.

2. Ieškokite tirpalo, kurį būtų lengva nuplauti

Viena iš privalumų atliekant kojų vaškavimą namuose yra ta, kad aš galiu geriau valdyti formulę. Beata Chyla, pagrindinė „Bliss“ kosmetologė, rekomenduoja perkant atsižvelgti į savo odos tipą ir vaškavimo poreikius.

„Namuose galite laikyti ir juostinį, ir kietąjį vašką, tačiau juostelės vaškas dažniausiai naudojamas didesnėms kūno dalims, o kietasis vaškas yra švelnesnis ir gali būti naudojamas veido plaukams, bikiniams ar pažastims“, – sako ji.

Man asmeniškai patinka Nair Wax Kit, nes jį taip lengva valyti – šiltas vanduo ir muilas padeda. Baigęs įšoku į dušą, o visos dėmės, kurios atsiduria ant mano vonios kriauklės ar aplikatoriaus, dingsta muilu perbraukus.

3. Įsigykite papildomų juostelių

Kai naudojate ritininį vašką, jums reikės daugiau juostelių, nei manote. Rinkinyje, kurį naudoju, yra 10 juostelių, kurios neapima viso ploto. Retkarčiais nuskalauju juosteles puriu vandeniu ir dar kartą panaudojau (ačiū, „Amazon“ apžvalgininkai!), tačiau rekomenduoju atsargas sukaupti iš anksto.

4. Įsitikinkite, kad jūsų kojų plaukai yra tinkamo ilgio

Per trumpi plaukai, ir vaškas negalės prilipti prie plaukų. Per ilgai, ir tai dar labiau skaudės. Prieš depiliaciją vašku jūsų kojų plaukai turi būti bent ketvirtadalio colio ilgio.

Lengvas būdas tai prisiminti – vaškavimo namuose skirtumą maždaug mėnesiui, kaip tai darytumėte salone. Paprastai vaškas turėtų trukti nuo trijų iki keturių savaičių, tačiau kiekvieno ataugimo greitis gali skirtis.

5. Dabar ne laikas skubėti

Per savo įžanginį bėgimą buvau atsargiausias ir pamažu tapau tingesnis. Kai skubu ar nekreipiu dėmesio, viskas susimaišo: užlipau ant naudotos juostelės (tokia šiurkšti), gabalai nukrito ant kilimo lipnia puse žemyn ir sugadinau savo kriauklės viršų. Išmokta pamoka: neskubėkite.

Kaip vaškuoti kojas

Perskaitykite mūsų nuoseklų vadovą, patvirtintą profesionalų.

Atidžiai vykdykite instrukcijas

Dvidešimt keturios valandos prieš vaškavimą Chyla rekomenduoja šveitimą duše, kad kitą dieną būtų geriausi rezultatai (jai patinka Bliss Hot Salt Scrub). Jei jūsų skausmo slenkstis yra ypač žemas, valandą prieš pradėdami galite išgerti skausmą malšinančių vaistų. Tada tiesiog stebėkite jos patvirtintą procesą:

  • Pradėkite nuo švarios odos.
  • Jei naudojate kietąjį vašką, kaitinkite vašką mikrobangų krosnelėje 30 sekundžių intervalais. „Kiekvieną ratą maišykite, kol pasidarys tiršta medaus konsistencija“, – sako ji. Galite patikrinti vaško temperatūrą užpakalinėje riešo dalyje, kad įsitikintumėte, jog ji nėra per karšta.
  • Vaško mentele paskirstykite pašildytą kietąjį vašką ant kojų dalimis, įsitikinkite, kad eikite plaukų augimo kryptimi. Jei naudojate juosteles, tiesiog pašildykite juosteles tarp rankų ir užtepkite ant kojų, spausdami augimo kryptimi.
  • Kietam vaškui palaukite, kol jis išdžius (bet vis tiek bus minkštas). Nereikia laukti, kol juostelinis vaškas išdžius, tačiau abiem galioja tas pats patarimas: „Trauk prieš plaukų augimą“.
  • Nuėmę vašką, greitai paspauskite, kad sumažintumėte perštėjimą. Chyla sako, kad tai galite padaryti naudodami šaltą, drėgną vatos diską arba tiesiog ranką.

Traukdami juostelę laikykite arti odos

Kalbant apie traukimo žingsnį, pridėsiu dar vieną patarimą iš asmeninės patirties. Tai pirmasis jūsų instinktas traukti juostelę tiesiai aukštyn ir nuimti, tačiau tai gali palikti daugiau plaukų.

Kol vis tiek norite greitai judėti, pabandykite patraukti juostelę link kūno ir laikyti ją arti kojos. Tai padės jums labiau kontroliuoti.

Nepamirškite atlikti tinkamos priežiūros po vaško

Tos pačios vaško priežiūros taisyklės taikomos ir vaškavimui salone, ir namuose. Pirmąsias 24 valandas po vaškavimo stenkitės vengti saunų, garų pirčių, per karšto dušo ir tiesioginių saulės spindulių.

Kad išvengtumėte sudirginimo, atvėsinkite odą naudodami šaltus kompresus ir dėvėdami laisvus drabužius. Po kelių dienų galite pradėti šveitimą, kad išvengtumėte įaugusių plaukų iki kito vaško.

Praėjus 48 valandoms po depiliacijos vašku ir du kartus per savaitę po to nušveisk kūno šveitikliu. Jei esate ypač linkę į įaugimus, kas antrą dieną galite naudoti cheminį šveitiklį, pvz., Bliss Bump Attendant įaugimą šalinančius įklotus. Ir patikėkite manimi, net ir su priedais jūsų kredito kortelė jums padėkos.

Šaltinis: depiliacijoscentras.lt