Naudoti odiniai baldai

Geriau nauji ar naudoti odiniai baldai?

Baldai yra neatsiejama namų interjero dalis, kuriai išleidžiama ne ką mažiau nei remontui. Bet ar visada būtina pirkti juos naujus?

Yra tam tikri daiktai, kuriuos geriau pirkti naujus, tačiau labai dažnai perkami naudoti odiniai baldai, nes jie turi begalę privalumų ir po daugybės naudojimo metų.

Nauji odiniai baldai

Odiniai baldai skleidžia prabangą ir yra dažnai mėgiami ne tik namuose, tačiau ir biuruose, darbo kambariuose ir pan. Gali būti itin paprastos formos fotelių ar sofų, U formos, kampų, dvisėdžių ar trisėdžių sofų, su miegama funkcija ar be jos.

Yra platus pasirinkimas ne tik įvairiausių formų, bet ir spalvų odinių baldų, kurie gali įtikti net išrankiausiam. Tokių baldų įvairovė didžiulė, o ir nereikia pergyventi, ar nėra kokio paslėpto defekto. Tačiau įsigyti naują odinį baldą gali sau leisti tikrai ne kiekvienas.

Naudoti odiniai baldai

Kadangi nauji odiniai baldai yra ganėtinai brangus malonumas, tad daugelis lietuvių renkasi jau naudotus, tačiau tikrai kokybiškus odinius baldus, kurie atkeliauja dažniausiai iš Skandinavijos ar Vokietijos. Tokiose šalyse yra aukštas pragyvenimo lygis ir žmonės dažnai keičia baldus, tad jie nespėja nusidėvėti ir būna parduodami vos ne kaip nauji.

Nusprendę įsigyti naudotus odinius baldus nepasigailėsite – jie yra itin atsparūs aplinkos poveikiui ir ilgaamžiai, taip pat kaip ir nauji baldai, naudoti yra įvairių formų ir spalvų. Nors tai yra puikus pasirinkimas, tačiau prieš perkant būtina suvokti, į ką atkreipti dėmesį, jog vėliau nesigailėtumėte nusipirkę nekokybišką daiktą.

Taigi, būtina kruopščiai apžiūrėti, išbandyti, paliesti ir net apuostyti, kad neskleistų jokio nepageidaujamo kvapo, nes iš odos pašalinti kvapus itin sunku. Atkreipti dėmesį ir į baldo konstrukciją, ar niekas nepažeista, ar iš tvirtų medžiagų pagaminta.

Kaip prižiūrėti odinius baldus?

Kadangi nauji odiniai baldai yra ganėtinai brangūs, tai žmonės dažnai perka juos jau naudotus. Todėl itin svarbu yra juos tinkamai prižiūrėti – tik taip jie tarnaus dar ilgus metus ir atrodys nepriekaištingai. Ką svarbiausia žinoti norint, kad naudoti baldai atrodytų lyg nauji kuo ilgiau?

Odiniai baldai gali nublukti nuolat gaudami saulės spindulių. Taip pat kenkia ir buvimas šalia radiatoriaus ar kitų didelių šilumos pokyčius sukeliančių elementų, tokių kaip židinys ir pan. Karštis odinius baldus džiovina ir tai sukelia neigiamus odos pokyčius. Todėl svarbu parinkti tinkamą namų vietą savo baldui, kad nebūtų daug tiesioginės saulės ir karščio.

Odinių baldų valymas

Nuo odinių baldų reikia nuolat valyti ir siurbti dulkes, nenaudojant jokių cheminių medžiagų. Svarbu ją apsaugoti nuo aplinkos veiksnių, kurie ilgainiui gali sužaloti odą.

Apsaugai būna pirkti tam pritaikytų priemonių – odinių baldų valiklių ir apsauginių kremų, kuriais pakanka padengti odą 2-4 kartus per metus, kad oda būtų nuvalyta iš pagrindų ir nuolat apsaugoma.
Prieš valant odą bet kokia priemone, svarbu įsitikinti, kad ji yra tikrai saugi, joje nėra alkoholio ar kitų tirpiklių, kurie gadintų odą. Taip pat būna, kad odinis baldas yra nudažytas dažais, kurie neatsparūs stipriam vandens veikimui, tad po valymo blunka.

Pabaigai

Odiniai baldai yra gražūs ir suteikiantys prabangos pojūtį namuose, o taip pat ir patogūs kasdieniam naudojimui. Kaip ir kiekvienas daiktas, naudoti odiniai baldai turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų. Tačiau jeigu naudoti odiniai baldai bus tinkamai prižiūrimi, tai tarnaus labai ilgai.

Straipsnis paruoštas pagal baldaiska.lt