Individuali veikla pagal pažymą

Individuali veikla pagal pažymą: kas tai ir ką reikia žinoti?

Noras dirbti sau yra visiškai normalus. Vis daugiau žmonių renkasi šią galimybę, kadangi ji dažniausiai atveria kelius ne tik kur kas paprasčiau kontroliuoti uždarbį, tačiau taip pat ir dirbti tokiu grafiku, kaip labiausiai tinka. Tai yra laisvė, o jos daugelis ir siekia.

Dažniausiai pasirenkama veiklos forma yra individuali veikla pagal pažymą. Paprasčiausiai patogu tai, kas mokesčiai yra mokami tik nuo pajamų, tad žmogus gali būti ramus, kad neteks mokėti tokiu atveju, kai uždarbio nėra daug.

O ką dar reikia žinoti apie šios veiklos tipą? Bandysime aptarti svarbiausius niuansus.

Sąskaitų išrašymas

Svarbu, kad po kiekvieno parduoto daikto arba suteiktos paslaugos – būtų išrašoma sąskaita. Tam geriausia yra naudotis saskaita123.lt sistemą. Žinoma, galima išrašyti ir rankiniu būdu. Tai yra galima. Tačiau reikalauja kur kas daugiau laiko, o kai reikia konkretizuotis ties paslaugos teikimu ir naujų klientų paieška – dažniausiai to laiko labai trūksta.

Mokesčių sumokėjimas

Dažniausiai mokesčiai yra mokami kartą per metus. Paprasčiausiai daugeliui žmonių tai yra patogiausia ir nereikia sukti galvos dėl smulkmenų, kadangi paskaičiavimus parodys VMI sistema ir vėliau atsiųs Sodra. Visgi, kai kurie moka VSD kas mėnesį. Tai yra geras pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi gauti socialines garantijas iš karto, o ne tada, kai baigsis metai už kuriuos mokesčiai bus sumokami vėliau.

Socialinės garantijos

Daugeliui žmonių kyla klausimas – kokios socialinės garantijos yra gaunamos. Išties, jų daugiau nei daugelis galvoja, tad ne veltui šis veiklos tipas tikrai yra geras pasirinkimas.

    • Bus gaunamas dekretas, kai reikia.
    • VPA.
    • Taip pat galima gauti biuletenį.
    • Senatvės pensija.

Minusas, kad negausite nedarbingumo išmokos. Tokiu atveju, jeigu laikinai neturėsite darbo ž negalėsite iš UŽT gauti išmokos. Tačiau ir nemokate pinigų į biudžetą, tad negalima pykti.

Ar kainuoja pažymos išėmimas?

Ne. Galite turėti tiek veiklų – kiek norite, pažymos nei išėmimas nei uždarymas Jums nieko nekainuoja. Taigi, tai suteikia atviras galimybes bent jau bandyti siekti savo tikslo ir tuo pačiu savo svajonės.
Pradėti savo veiklą visada yra geras laikas. Šiuo metu – ypač. Juk galimybės tikrai yra gana plačios. Tad belieka jomis pasinaudoti. O jeigu norite dar daugiau sužinoti apie freelancinimo pradžią – siūlome skaityti čia: https://saskaita123.lt/blog/.