Ką pamatyti Londone per 3 dienas?

Ką pamatyti Londone per 3 dienas?

Jei ieškote krypties trumpai kelionei – Londonas yra puikus pasirinkimas. Vos per kelias dienas čia galima pamatyti ir sužinoti tikrai daug, tad tai puiki kelionių kryptis ilgajam savaitgaliui ar trumpai išvykai. Londonas yra vienas svarbiausių prekybos ir kultūros centrų pasaulyje, pasakojantis ilgą savo istoriją, tad čia tikrai gausu lankytinų vietų ir objektų. Šiame straipsnyje atskleisime, ką pamatyti Londone per 3 dienas.

Pasivaikščiojimas po miestą

Būtinai skirkite laiko pasivaikščiojimui po miestą, ypač jei Londone svečiuojatės pirmą kartą. Čia galima pamatyti išties daug: pradedant garsiaisiais dviaukščiais autobusais ir baigiant tradicinėmis kavinėmis bei gatvės maistą siūlančiomis užkandinėmis, kurias visada verta išmėginti.

Londono akis

Jei neturite daug laiko, visą miesto panoramą galėsite pamatyti iš paukščio skrydžio. Pasikelkite Londono akimi vadinamu „Tūkstantmečio ratu“ ir išvysite spalvingą miesto gyvenimą ir žymiausias vietas. Be to, vien pats pakilimas į 135 metrų aukštį – tikrai įspūdinga patirtis.

Ekskursija po miesto centrą

Nuvykę į miesto centrą galite pėstute leistis apžiūrėti pačių žymiausių miesto vietų. Tokį pasivaikščiojimą patogu pradėti nuo Trafalgaro aikštės, kurioje visada gausu turistų, esančioje pačioje didmiesčio širdyje. Toliau keliaukite apžiūrėti Raitosios Gvardijos rūmų ir garsiosios Downing Street, kurioje gyvena ir dirba Anglijos Ministras Pirmininkas. Pėsčiomis pasieksite ir Parlamento rūmus bei garsųjį Big Beną bei kitus filmuose matytus ir visame pasaulyje garsius objektus.

Big Benas ir parlamento rūmai

Abu šie objektai yra miesto centre ir juos tikrai būtina aplankyti. Neogotikinis parlamento rūmų kompleksas yra tapęs Londono simboliu, tad čia neapsilankyti tiesiog negalima. Be to, tai vienas labiausiai lankomų turistinių objektų pasaulyje. Pastatus verta apžiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Bekingemo rūmai

Ši karališkosios šeimos rezidencija yra itin mėgstama lankytina vieta, kuri daugeliui asocijuojasi su kelione į Londoną. Tai taip pat yra vienas tų objektų, kuriuos būtina aplankyti net ir trumpos kelionės metu. Deja, priklausomai nuo kelionės laiko gali nepavykti pakliūti į rūmų vidų – lankytojai čia priimami vos kelis mėnesius per metus, tad prieš vykdami pasidomėkite rūmų taisyklėmis. O jei nuspręsite bent iš išorės pasigrožėti šių rūmų ansambliu, nepamirškite apie įspūdingą sargybos pasikeitimo ceremoniją – ją galima stebėti apie 11 valandą dienos.

Tauerio tiltas

Šio statinio neįmanoma supainioti su jokiu kitu, todėl jį tikrai verta aplankyti. Be to, čia itin mėgstama daugelio keliautojų asmenukių vieta! Tiltas sujungia du Temzės krantus ir atrodo tikrai įspūdingai. Tiltą galima ne tik apžiūrėti ar pereiti, bet ir apsilankyti jo viduje, kur veikia nedidelis muziejus, pristatantis nuostabius ir kvapą gniaužiančius Londono vaizdus. Be to, čia taip pat galima pasivaikščioti įspūdingomis stiklinėmis grindimis.

Oksfordo gatvė

Tai tikra apsipirkinėjimo maniakų svajonė, nes šioje gatvėje rasite visus prekės ženklus ir daugybę parduotuvių. Čia smagu ne tik pasidairyti, bet ir šį tą įsigyti, ypač jei mieste viešite sezoninių išpardavimų metu. Taip pat gatvė labai įspūdingai pasipuošia kalėdiniu laikotarpiu, todėl jei norite šį bei tą įsigyti, kas primins kelionę į Londoną, atraskite porą valandų Oksfordo gatvės lankymui.

Londono parkai

Nepaisant to, kad yra vienas didžiausių pasaulio miestų, Londonas slepia daugybę žaliųjų zonų. Būtinai aplankykite bent vieną iš parkų: Hyde, Regent, Richmondo, St. James, Hamstedo ar kt. Čia galėsite pasimėgauti gražiais vaizdais ir rasite išties daug įdomios veiklos.