1. Kodėl svarbu gerti daug vandens?

Kodėl svarbu gerti daug vandens?

Apie paprasto vandens naudą ir jo poveikį sveikatai girdime labai dažnai ir daugelis jau neabejoja šio, regis, tokio paprasto ir beveik nieko nekainuojančio (išsivysčiusiose šalyse) produkto naudą. Taigi, kodėl svarbu gerti daug vandens? Aptariame kelis esminius aspektus.

Vandens nauda sveikatai ir puikiai savijautai

Kalbant apie vandenį sveikatos kontekste pirmiausia minimas virškinimas – vanduo jį veikia teigiamai, padeda išvengti daugelio su virškinimu susijusių problemų, saugo nuo vidurių užkietėjimo, padeda lengviau įsisavinti baltymus, angliavandenius. Negana to, iš virškinamojo trakto vanduo šalina toksinus.

Kai kurie moksliniai tyrimai atskleidžia, jog didesnis išgeriamo vandens kiekis yra susijęs su mažesne širdies smūgio rizika.

Verta paminėti ir tai, jog vanduo svarbus sąnariams bei raumenims.

Vanduo teigiamai veikia ir mūsų energiją. Ne paslaptis, jog per dieną prakaituodamas, šlapindamasis ir pan. žmogus netenka tam tikro skysčių kiekio. Jei jo netenkama daugiau, nei gaunama, gali pasireikšti nuovargis, energijos stoka. Taip yra todėl, kad nuo išgerto vandens kiekio priklauso deguonies kiekis kraujyje. Didesnis deguonies kiekis organizme reiškia daugiau energijai gauti sudeginamų riebalų. Priešingu atveju, t. y. stokojant deguonies, kur kas mažiau riebalų paverčiama energija – tuomet ir pasireiškia energijos stoka.

Vandens nauda grožiui

Vanduo labai naudingas odai – ją drėkina, skaistina, jaunina. Kartais moterys stebisi, kodėl draugė, odos priežiūros priemonėms skirianti minimalias išlaidas, džiaugiasi skaisčia ir sveikai atrodančia oda. Galimai taip yra todėl, kad ji geria daug vandens. Pastarasis drėkina odą iš vidaus, todėl net nenaudojant brangių kremų ir kitų priemonių gerinama odos ląstelių funkcija, elastingumas, kovojama su odos sausėjimo problema.

Dar vanduo turi savybę šiek tiek slopinti apetitą, todėl nenuostabu, jog yra vertinamas tų, kurie nori sulieknėti. Daug svorio numesti vanduo nepadės, bet šiek tiek sumažinti maisto porcijas, gerinti virškinimą tikrai pagelbės.

Tai dar ne visos priežastys, kodėl verta gerti daugiau vandens. Jo naudų sąrašas labai solidus. Tad jei norite būti energingi, sveiki, aktyvūs ir džiaugtis puikia savijauta, įsipilkite stiklinę vandens dabar pat.