Chalatai

Nuo šiol bent keli chalatai atsidurs mano kelioniniame lagamine

Niekada negalvojau, kad tapsiu tikra chalatų fane. Nežinau, kas man pasidarė, bet vos tik pamatau naują mano žvilgsnį prikaustantį chalatą – jis turi atsidurti mano spintoje. Tam yra keletas priežasčių. Niekam nepaslaptis, kad chalatai visada buvo patys patogiausi drabužiai namuose. Jie neįpareigoja, su jais patogu tiek gulėti ant sofos, tiek gaminti valgį ar išvesti į kiemą šunį. Anksčiau daugelis buvo įpratę matyti savo mamas ar močiutes pasipuošusias dažniausiai gėlėtais chalatais. Vasarą jie būdavo lengvi, ploni, visai panašūs į sukneles, o žiemai daugelis turėdavo frotinius, minkštučius chalatus.

Gal šį įprotį perėmiau iš mamos, kuriai chalatai buvo pagrindiniai drabužiai namuose, o gal dėl to jų universalumo dabar ir mano spintoje kaba gal bent dešimt chalatų. Sykį išvažiavus savaitgalio kelionei į pramogų ir vandens parką negalėjau atsidžiaugti, kad buvo suteikti mums su vyru ir vaikams labai patogūs balti chalatai. Kaip džiaugiamės, kad beveik neprireikė įsidėtų į lagaminą kalno „naminių“ drabužių. Atsikeli – šmurkšt į maudymosi kostiumėlį, ant viršaus užsijuosi chalatą ir pirmyn pramogauti.

Prieš keletą mėnesių buvome nuvykę ir atostogų į Ispaniją. Lyg visai netyčia įsimečiau ir pora lengvų vasarinių šilkinių chalatų. Būdavo taip karšta dienomis, kad norėjosi būti tik su maudymosi kostiumėliu. Tačiau kaip džiaugiausi, kad mano protą kažkas nušvietė ir tąkart lagamine buvo tie du chalatai. Vienas gelsvas, kitas – tamsiai vyšninės spalvos. Pačios spalvos lyg padiktavo, kurį rinktis kelionei iki baseino ryte, o kuriuos vilkėdama galėdavau palydėti saulę mūsų viešbučio balkone. Jaučiausi labai patogiai, bet kartu ir ne nuoga, kai šalia nuolat sukiodavosi vyras ir lakstydavo du vaikai.

Grįžusi iš atostogų dar kartą peržvelgiau, kokie chalatai šiuo metu dominuoja mano spintoje ir supratau, kad pats laikas su trim iš jų atsisveikinti, nes jau tiek pabodo „morališkai“, tiek turintys po keletą nebeišsiskalbiamų dėmelių ir skylučių (ar tik nebus prie to prisidėję vaikai?). Netgi vyras paprašė, kad ir jis turėtų chalatą atostogoms ar mūsų trumpoms savaitgalio išvykoms. Patiko jam, matyt, stebėti kaip man gera, malonu ir jauku įsisupti į švelnų šilkinį chalatą.