Patarimai keliaujantiems į Bulgariją pirmą kartą

Patarimai keliaujantiems į Bulgariją pirmą kartą

Bulgarija – kalnuota valstybė Balkanų pusiasalyje, kurią nuo Rumunijos skiria Dunojaus upė. Juodoji jūra skalauja rytinius šios šalies krantus – čia vasarą plūsta europiečiai turistai. Pati Bulgarija kaip atostogų kryptis išpopuliarėjo prieš gerą dešimtmetį ir vis išlaiko tvirtas aukštas pozicijas populiariausių vasaros kelionių sąraše. Ne be reikalo – Bulgarija turi ne tik gražius paplūdimius ir išvystytus kurortus, bet ir nepakartojamą gamtą: kiekvieną atvykusi žavi dangų raižančiais kalnais, įspūdingais tarpekliais ir architektūriniu bei kultūriniu paveldu. Bulgarijoje tinkamą kurortą suras kiekvienas – tiek jaunos poros, tiek šeimos su vaikais, tiek senjorai. Dažnai žmonės į šią šalį vyksta keletą metų iš eilės dėl puikaus kainos ir kokybės santykio. O tiems, kurie keliauja pirmą kartą, reikėtų susipažinti su šalies infrastruktūra, kultūra, virtuve, tradicijomis, kalba ir, žinoma, pagalvoti, ką norėtųsi aplankyti ir pamatyti.

Transportas

Į Bulgariją vykti geriausia būtų komerciniu reisu, kelionę įsigyjant kelionių agentūroje – tokiu atveju jūs įsigysite visą paslaugų paketą, nuo transporto iki apgyvendinimo. Visgi, galite pasvarstyti ir kelionės galimybę automobiliu, jei tai jūsų nevargina ir tolimos kelionės negąsdina. Pačioje šalyje tarp visų didesnių miestų kursuoja komfortiški ir pigūs autobusai. Kelionės šalies viduje traukiniais – išties vaizdingos, tačiau tam reikės skirti daugiau laiko. Miestuose ir kurortuose populiarūs yra taksi, tačiau prieš įsėdant susitarkite dėl kainos, jei nenorite būti smarkiai apgauti. Paskutinė alternatyva transportui – automobilio nuoma, kas būtų itin patogu norint nuvykti į lankytinus objektus.

Apgyvendinimas

Pajūrio kurortuose – begalė pasirinkimų apsistoti 3-5 žvaigždučių viešbučiuose su dideliais lauko baseinais, sodais ir įspūdingomis terasomis. Viešbutį išsirinkti galite svetainių Trip Advisor, booking.com pagalba ar pasikonsultavus su kelionių agentūromis. Jei norite apsistoti mažiau žinomuose miesteliuose, galite tą padaryti išsinuomodami kambarį iš vietinių gyventojų. Jei esate kalnų entuziastai, lengvai galite susirasti nakvynės vietą mažose kalnų trobelėse ar senoviniuose vienuolynuose.

Maistas

Bulgarijoje vyrauja panaši virtuvė į viso Balkanų regiono – daug daržovių, vaisių ir įvairiausių žolelių. Lankantis šalyje būtina paragauti čia populiarių patiekalų: daržovių ir mėsos troškinio „Giuveč“, bulvių, mėsos, pomidorų ir sūrio apkepo „Musaka“, šaltos rūgpienio sriubos su agurkais „Tarator“, ant grotelių keptos mėsos dešrelės „Kebabčeta“. Iš saldumynų, būtina paskanauti chalvos ir rožių medaus. Viešint paplūdimyje, verta pasimėgauti šviežios žuvies ar jūros gėrybių patiekalais.

Lankytinos vietos

Jei nuspręstumėte pakeliauti po šalį, būtina pamatyti ir aplankyti rytinėje šalies dalyje įsikūrusį senovinį miestelį Neseberą, tačiau atsiminkite, jog čia viskas gerokai brangiau nei kituose miestuose. Parkų ir gamtos mylėtojams rekomenduojama aplankyti Pirinio nacionalinį parką ir pasigrožėti skaidriais ežerais, upėmis ir kriokliais. Norintiems ramybės – Rilos vienuolynas, švenčiausia Bulgarijos vieta, apgaubs jus savo ramybe ir gera aura. Rožių slėnis, įsikūręs tarp dviejų upių slėnių – žavi lankytojus rožėmis, kurių čia – nesuskaičiuojama galybė.

Apribojimai

Nerekomenduojama gerti vandentiekio vandens, patariama vandenį įsigyti parduotuvėse, išpilstytą į butelius.

Lauktuvės

Unikaliausia dovana artimiesiems grįžtant iš Bulgarijos – rožių aliejus ir iš jo gaminamas alkoholinis gėrimas. Pastarasis gaminamas atskirai vyrams ir moterims: vyrams – 40 laipsnių, moterims – 20 laipsnių stiprumo. Taip pat puiki dovana galėtų būti įvairiausi sūriai, vynas – kuo garsėja visas Balkanų regionas.