Pratimai dirbantiems sėdimą darbą

Pratimai dirbantiems sėdimą darbą

Apie sėdimo darbo, pasyvumo žalą kalbama garsiai ir daug. Visgi daugeliui to išvengti nepavyksta, mat tai susiję su darbo specifika. Dažnas dirba biuruose, prie kompiuterio ir sėdimoje pozicijoje praleidžia kone visą dieną. Žalai sumažinti rekomenduojami specialūs pratimai dirbantiems sėdimą darbą. Pateikiame kelis ir siūlome praktikuoti, siekiant stiprinti sveikatą ir gerą savijautą sėdimo darbo kontekste.

  • Rankas sunerkite prieš save, nusukite delnus nuo savęs ir stumkite rankas į priekį. Palaikykite 10 sekundžių, atsipalaiduokite. Pakartokite pratimą kelis kartus. Tą patį darykite rankas stumdami ne į priekį, bet aukštyn.
  • Susikabinkite rankomis už alkūnių, kelkite rankas virš galvos ir lenkitės į vieną pusę, pabūkite tokioje pozicijoje ne mažiau 10 sekundžių, tada lenkitės į kitą pusę ir vėl šitaip pabūkite ne mažiau 10 sekundžių. Pakartokite pratimą kelis kartus.
  • Būdami sėdimoje pozicijoje vieną ranką kelkite aukštyn ir tempkite, o kitą nuleiskite žemyn ir tempkite. Taip rankas išlaikykite apie 10–15 sekundžių. Tada rankas sukeiskite ir kartokite pratimą, o paskui kelis kartus ir visą kombinaciją.
  • Atsisėskite tiesiai, rankomis įsikibkite į kėdės sėdimąją dalį (laikykitės už jos krašto). Loškitės atgal tiek, kiek leidžia kėdės atlošas. Pabūkite maksimaliai atsilošę kelias sekundes ir grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite kelis artus.
  • Kojas po darbo stalu treniruoti galima dažnai, nes paprastai jų niekas nemato. Įtempkite ir į šalis pasukiokite pėdas. Ištieskite, įtempkite ir atpalaiduokite kojas. Įtempę jas galite kiek pakelti aukštyn, palaikyti ir nuleisti.
  • Dešinę ranką delnu dėkite tarp ausies ir skruosto dešinėje pusėje. Delną stumkite į priekį, o galvą lenkite į dešinę pusę – sukursite pasipriešinimą. Tokioje pozicijoje pabūkite apie 5 sekundes. Atsipalaiduokite. Tą patį pakartokite su kita puse, o visą pratimą – kelis kartus.
  • Pratimas, kuriam atlikti reikės pakilti iš darbo vietos, bet jis labai naudingas visoms raumenų grupėms. Nueikite prie sienos, atsistokite į ją remdamiesi nugara. Kojas suglauskite, pečius priglauskite prie sienos. Lėtai tūpkitės. Stenkitės nuo žemės neatkelti kulnų, o pečių neatitraukti nuo sienos. Grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite bent 5 kartus.

Tai keli pratimų pavyzdžiai kvėpavimui, pečiams, kaklui ir kt. Tiesa, svarbu, kad visus pratimus atliktumėte neskubėdami, ramiai kvėpuodami.