Blachotrapez stogo dangos

Stogo dangų tipai ir jų specifikos

Namų savininkai, kuriems reikia pakeisti stogą, šiandien turi daugybę stogo dangų medžiagų, kurių tarnavimo laikas skiriasi. Be ilgaamžiškumo, skirtingos stogo dangos medžiagos turi savo ypatybes – ir teigiamas, ir neigiamas – kurios gali turėti didelės įtakos jūsų investicijoms.

Išnagrinėjame kai kurių populiariausių namų savininkų pageidaujamų stogo dangų, tokių kaip Blachotrapez stogo dangos, medinės malksnos, metalinių stogų privalumus ir trūkumus.

Numatoma stogo dangos medžiagos eksploatavimo trukmė

  • Asfalto 3-Tab čerpės: 20 metų
  • Asfalto architektūrinės čerpės: nuo 30 iki 50 metų
  • Medinės malksnos: 20 metų
  • Metaliniai stogai: nuo 40 iki 80 metų
  • Šiferio čerpės, betoninės plytelės ir molinės plytelės: 60–150 metų

Stogo dangų tipai ir gyvenimo trukmė

Asfalto 3-tabulės čerpės jau dešimtmečius išlaiko populiariausios stogo dangos titulą. Šią patvarią medžiagą sudaro asfalto / stiklo pluošto pagrindo čerpės, padengtos apsauginėmis granulėmis, kurios suteikia papildomo patvarumo ir spalvos.

Jie yra populiarūs tarp namų savininkų dėl jų prieinamumo ir lengvo montavimo. Dažniausiai pasitaikančios asfalto čerpės tarnauja apie 20 metų. Galima įsigyti aukštesnės kokybės vantų, kurios gali tarnauti iki 50 metų.

Architektūrinės čerpės ir medinės malksnos

Architektūrinės čerpės yra panašios į asfalto gontus, nes yra pagamintos iš tų pačių medžiagų ir yra perdirbamos. Gamybos metu pridedamas papildomas skirtukas arba sluoksnis, užtikrinantis didesnį patvarumą ir estetinį patrauklumą. Vidutinė architektūrinio skiedrinio stogo eksploatavimo trukmė yra 30 metų.

Medinės malksnos arba kratos buvo naudojamos šimtmečius ir yra populiarios iki šiol. Ši patvari stogo dangos medžiaga dažnai gaminama naudojant kietmedžius arba kompozitines medienos medžiagas. Vidutinio klimato juostose medinės malksnos ir kratai gali tarnauti maždaug 30 metų.

Metalinės malksnos arba kratos

Metalinės stogo dangos medžiagos gali tarnauti nuo 40 iki 80 metų, priklausomai nuo regiono klimato sąlygų. Tradiciškai metaliniai stogai buvo sudaryti iš paprastų, gofruotų plokščių, kurios estetinio patrauklumo neturėjo. Šiandien metalinės stogo dangos gaminiai tinka daugeliui architektūrinių stilių.

Patrauklios plokštės dažnai gaminamos naudojant plieną, aliuminį arba varį. Gamybos metu plieninės plokštės padengiamos metaline danga ir dažyta apdaila, kad būtų išvengta rūdžių ir padidintas estetinis patrauklumas. Aliuminio plokštėms nereikia metalinės dangos, nes jos natūraliai atsparios rūdims ir korozijai.

Šiferio, betono ir molio stogo čerpės – pasak Nacionalinės namų statybininkų asociacijos – yra patvariausios stogo dangos medžiagos, kurių gyvenimo trukmė yra 100 ar daugiau metų.

Daugiasluoksnių stogo plokščių privalumai

KS1000 RW – atviro tvirtinimo trapecinio profilio stogo plokštė, skirta šlaitiniams stogams. Visos mūsų žinios paslėptos jos viduje. Plokštės viduje – Kingspan suprojektuotas izoliacinis užpildas QuadCore®.
Tai užtikrina geriausias plokštės šilumos izoliacijos savybes. Dėl plataus spalvų ir atspalvių spektro kiekvienam objektui galima suteikti individualų charakterį. Standartinė plokštės išorinė skarda padengta poliesteriu (PES), o vidinė skarda – poliesteriu (PEI). Galimos ir kitos dangos versijos, kurias galite rasti produkto kortelėje.

Plokštes galima naudoti visų tipų pastatams, esant stogo nuolydžiui: • daugiau kaip 4° (7%), kai stogo šlaitą sudaro viena plokštė; • daugiau kaip 6° (10%), kai stogo šlaitą sudaro dvi ar daugiau plokščių.

Daugiasluoksnių stogo plokščių trūkumai

Daugiasluoksnės stogo plokštės yra nemaža investicija namų savininkams. Medžiagos gali svyruoti nuo 6,00 iki 8,00 eurų už kvadratinę pėdą, o metalinio stogo įrengimas gali kainuoti nuo 18 000 iki 32 000 eurų.

Namų savininkai turės rasti aukštos kvalifikacijos licencijuotą ir patyrusį rangovą, kuris specializuojasi daugiasluoksnių stogų plokščių dangose.

Pabaigai

Patyręs stogų rangovas taip pat galės paaiškinti skirtingų stogo dangų medžiagų privalumus ir trūkumus, kurios geriausiai tinka jūsų namams ir klimato sąlygoms. Patikimo rangovo pasirinkimas yra svarbiausias bet kurio stogo projekto aspektas.

Rangovų modernizavimo kontrolinis sąrašas yra nemokamas šaltinis, padedantis namų savininkams pasirinkti patikimą rangovą, todėl galite atsipalaiduoti žinodami, kad stogo dangos remonto ar keitimo projektas yra gerose rankose.

Šaltinis: manostogas.lt